بیش از 10 سال ما به شرکت ها کمک می کنیم تا به اهداف مالی و تجاری خود برسند. اونوم یک آژانس سئو محور مبتنی بر ارزش گذاری است.

آخرین خبرها
اطلاعات تماس
لینک سازی داخلی

مدیران محترم سایت ها و وب مستران عزیز همواره می توانید برای سایت خودتان لینک های داخلی بهینه درست نمایید تا کاربران علاوه بر مشاهده اطلاعات همان بخش که از آن بازدید می نمایند از سایر صفحات و بخش های سایت شما نیز بازدید نمایند. امروز در بلاگ رضا وب آموزشی با عنوان لینک سازی داخلی چیست؟ خواهیم پرداخت لطفا تا انتها با ما همراه باشید.

تعریف لینک سازی داخلی:

لینک سازی داخلی در ساده ترین تعریف ممکن یعنی صفحه ای از سایت را به صفحه ای دیگر از سایت خودمان متصل نماییم، با انجام اینکار زمانیکه کاربری بر روی لینک ایجاد شده کلیک نماید به سایر صفحات یا دیگر بخش های وب سایت ما منتقل خواهد شد که انجام اینکار نتایج مثبتی برای ما خواهد داشت به عنوان نمونه کاربران به راحتی می توانند از صفحات مختلف سایت ما بازدید نمایند و ربات های موتور جستجوی گوگل نیز به راحتی می توانند صفحات مرتبط در سایت را پیدا نمایند.

برای درک بهتر اهمیت لینک سازی داخلی به این مثال توجه داشته نمایید: لینک سازی داخلی در واقع پلی است که کاربران را به سایر صفحات و دیگر مقالات شما منتقل می کند.

زمانیکه در یک سایت از لینک دهی داخلی به صورت صحیح استفاده شود، علاوه بر اینکه کاربران می توانند به صورت بهینه تر و هدفمندتر از سایت استفاده کنند ربات های گوگل نیز از ارتباط صفحات و محتوای سایت درک بهتری به دست اورند.

کدام لینک ها داخلی هستند:

در حالت کلی لینک ها به دو نوع لینک دهی داخلی (Internal Link) و لینک دهی خارجی (External Link) تقسیم می شود که ما در این بخش به توضیح و معرفی لینک دهی داخلی (Internal Link) خواهیم پرداخت.

به عبارتی تمامی لینک های موجود در سایت ما اعم از لینک های منوی اصلی سایت، لینک های محتوای صفحات، لینک های اعمال شده بر روی تصاویر و بنرهای گرافیکی و سایر بخش های سایت بر درک ارتباط بین صفحات برای کاربران تاثیر گذار بوده و از نوع لینک سازی داخلی هستند.

اگر چنانچه سایت فروشگاهی دارید می توانید با لینک سازی برای محصولات مرتبط و محصولات مشابه کاربران را ترغیب به بازدید از سایر محصولاتتان نمایید که با این روش قطعا تاثیر بسزایی در فروش خود و افزایش آمار بازدید سایت خواهد داشت.

لینک سازی داخلی در سایت های  آموزشی:

اگر سایت آموزشی دارید می توانید از طریق ترغیب کردن بازدیدکنندگان به بازدید از سایر آموزش های موجود در سایت کاربران را بیشتر از گذشته برای مشاهده و مطالعه مطالب و آموزش هایتان تشویق نمایید.

آیا لینک دهی داخلی ارزشمند است؟

لینک سازی داخلی هم از دید کاربران سایت امری مهم و موثر است و هم از دید موتورهای جستجو قطعا از نظر موتورهای جستجو سایت هایی که آرشیو کاملی از لینک به صفحات داخلی خود دارند در مقایسه با سایت هایی فاقد لینک های داخلی هستند ارزش به مراتب بالاتری دارند. شما در یک سایت علمی و آموزشی هرچقدر هم مطالب و آموزش های کاملی داشته باشید اما درون یک آموزش وقتی به مواردی که اشاره می کنید اگر به بخش های مرتبظ لینک ندهید کاربرانتان از مطالب و آموزش های شما مطلع نخواهند شد.

در یک سایت با ایجاد لینک های داخلی می توان اعتبار و ارزش صفحات داخلی را افزایش داد می توان به گوگل و سایر موتورهای جستجو فهماند که این صفحه از ارزش بالایی برخوردار است. همچنین توجه نمایید که ایجاد لینک های داخلی باید طبق آخرین الگوریتم و دستورالعمل مناسب انجام شود، به عبارتی اگر لینک سازی داخلی را طبق اصول سئو انجام ندهید نه تنها از موتورهای جستجو بازخورد مثبتی نخواهید گرفت بلکه کاربران و بازدیدکنندگان شما نیز از وجود این مورد در سایت شما ابراز نارضایتی خواهند کرد.

چرا لینک های داخلی از اهمیت بالایی برخوردار هستند؟

اهمیت استفاده از لینک سازی داخلی برای گوگل دسترسی به محتوای جدید سایت و مشخص نمودن ارزش یک صفحه از سایت است.  به عنوان مثال در نظر بگیرید یک صفحه جدید با محتوای با ارزش تولید کرده اید اما هیچ لینک داخلی از سایر صفحات سایت برای صفحه جدید ایجاد نشده است بعلاوه صفحه جدید نیز در سایت مپ یا همان نقشه سایت نیز قرار داده نشده است در این شرایط ربات های موتور جستجوی گوگل از وجود صفحه جدید شما علیرغم اینکه هر چقدر محتوای جدید و بسیار با ارزشی نوشته باشید مطلع نخواهند شد.

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *